Program‎ > ‎pre rodiny‎ > ‎

Miľa pre mamuTohto roku  je MPM 12. 5. 2018

 

Video YouTubeNajväčšia oslava dňa matiek na Slovensku pod záštitou prezidenta SR  A.Kisku

Už dvanásty rok vám materské a rodinné centrá dobrovoľnícky pripravia najväčšiu oslavu Dňa matiek. 
Rezervujte si tento deň pre seba a svoju rodinu. Prejdete symbolickú míľu (1609metrov) a popri tom sa zabavte, oslávte sviatok všetkých mám, a tým podporíte dobrovoľnícku prácu žien v materských a rodinných centrách.
Míľa pre mamu je popoludnie pre celé rodiny organizované v Bratislave Úniou materských centier a v ostatných 52 mestách Slovenska ho organizujú materské a rodinné centrá. Tento rok 2015 sa pripojilo Anglicko, Česko, Írsko a Srbsko. Podujatie sa teší veľkému úspechu v mnohých mestách a obciach Slovenska a koná sa tradične v predvečer Dňa matiek ako najväčšia oslava dňa matiek na Slovensku, pod záštitou primátorov a starostov.
Každoročne sa do kampane prihlasuje stále väčšie množstvo materských a rodinných centier, ktoré MPM organizujú vo svojich mestách a obciach. Doteraz rekordným počtom v roku 2014 bolo 61  miest, kde prejdením symbolickej jednej míle si takmer 27.543 zaregistrovaných ľudí uctilo svoju mamu, starú mamu, krstnú mamu, či adoptívnu mamu. Tým sa im poďakovali za jedinečnú a nenahraditeľnú úlohu matky. Míľa pre mamu je zároveň poďakovaním za dobrovoľnícku prácu žien - matiek v materských a rodinných centrách, ktoré počas svojej rodičovskej dovolenky nezištne pomáhajú svojej komunite, vytvárať bezpečný priestor pre rodiny s malými deťmi. Podporia nás aj viaceré neziskové organizácie.

Tohtoročná Míľa pre mamu venujeme oslave pokoja a mieru 
Sprievodnou akciou je celoslovenská charitatívna zbierka "Ďakujem, že si mama", venovaná na pomoc materským a rodinným centrám Slovenska.

Budeme tam aj my - členky RC Dlháčik

KDE?  Bratislava Kuchajda

KEDY? od 15:00 - 18:00

TEŠÍME SA NA VÁS


Comments