Program‎ > ‎pre rodiny‎ > ‎

DBD - predstaveniaRodinné centrum Dlháčik je aktívnou organizáciou, ktorá sa neustále usiluje napĺňať svoje poslanie, ktorým je budovanie rodinnej komunity na sídlisku Dlhé diely a Karlova Ves. Našim hlavným cieľom je pomôcť rodinám vymaniť sa z anonymity mesta a vytvoriť prostredie bohaté na vzájomnú výpomoc a spoločné riešenie problémov.

V rámci nášho programu sme sa začali začiatkom roka 2015 rodinám v našom okruhu ponúkať aj vystúpenia nášho amatérskeho bábkového divadielka. Sme všetko maminy na rodičovskej dovolenke a radi by sme priniesli trošku radosti všetkým deťom. 
Predstavenia sú vhodné pre detičky od 2 do cca 8 rokov. Trvajú cca 30 minút Maximálny počet divákov je približne 30 detí. Námetom sú tradičné slovenské rozprávky, napr. Mechúrik Koščúrik alebo Medovníkový domček. Avšak usilujeme sa do nich dávať aj interaktívne prvky, ktoré udržujú pozornosť detí a umožňujú im „vstúpiť“ do rozprávky.


Viac o našich predstaveniach:

26.2.2015 Medovníkový domček (ešte s pôvodným Gerlichovým bábkovým divadlom a hlinenými bábkami)

Potom sme si vyrobili vlasné divadlo a kúpili drevené 20 cm marionety....


17.4.2015 Šípková Ruženka

18.6.2015 Soľ nad zlato (2x v Dlháčiku a MC Budatko)

Počas leta 2015 sme vyhrali s našim projektom Kvapka radosti finančný dar od Nadácie Orange v rámci programu Šanca pre Váš región na zakúpenie prenosnej techniky. Tak už sa z nás stávajú profesionáli.

23.9.2015 Medovníkový domček (nanovo naskúšané s drevenými marionetmi)

27.10.2015 Popoluška

DBD: Popoluška


https://goo.gl/photos/28fk2bX86YgeNjPK9

20.11.2015 Popolvár

DBD: Popolvár
TÍM DBD

Naše divadielko sme si vytvorili svojpomocne – starý otec vytvoril základ divadla, jedna mamina šila oponu, ďalšia maľovala divadlo, ďalšia kulisy a ďalšia rekvizity... Všetko robíme dobrovoľne a zisk putuje do zveľaďovania divadla a rodinného centra Dlháčik.

Scénár a réžia: Mária Bohunská Vasilková
Zvuk a rekvizity: Zuzana Melušová Kutarňová
Bábkoherci: Mária Bohunská Vasilková, Zuzana Melušová Kutarňová, Magdaléna Barinová, Bea Husárová, Vladka Košik Sertlová, Igor Jánoš, Zuzana Nováková, a ďalší

Stále sa rozrastáme, ak by ste mali záujem sa k nám pridať píšte na info@dlhacik.sk

 
Comments