Prvý krát v Dlháčiku

Ak rozmýšľate nad prvou návštevou Dlháčika, máme z toho ohromnú radosť! :-)

Neváhajte a príďte si to vyskúšať, určite budete prekvapení, aký vplyv na Vaše dieťa, či deti má rovesnícky kolektív (aj my sme z toho stále znovu prekvapené, keď vidíme ako rýchlo u nás detičky robia pokroky...).

Máme pre Vás niekoľko tipov čo môžete očakávať, a na čo sa pripraviť:
  • Prineste Vášmu dieťatku papučky, alebo iné prezúvky
  • Ak sa budete zúčastňovať tvorivých dielničiek, alebo Naturkova, oplatí sa mať so sebou jedno čisté tričko navyše, keby boli deti príliš kreatívne :-)
  • Môžete si doniesť aj niečo na papanie – u nás si to môžete dať do chladničky a potom zohriať v mikrovlnke. Prosím, pamätajte na to, že sa jedáva iba v kuchynke a jedálni, tepovanie kobercov je totiž veľmi drahé...
  • Ak náhodou jedlo zabudnete zobrať so sebou, nevadí, určite si niečo vyberiete z ponuky nášho malého bufetu – máme tam piškóty, výživy, džúsiky, keksíky, a iné dobrotky.
  • Prosím, dodržiavajte pravidlá Dlháčika:
  1. Do Dlháčika chodíme iba zdraví – ako dospelí, tak aj deti.
  2. Hračky po sebe uložíme na svoje miesto.
  3. Za dieťa zodpovedá sprevádzajúca osoba (rodič).
  4. Jedenie a pitie sladkých a farebných nápojov je dovolené iba v miestnostiach bez koberca. Koberec máme nový, chceme aby vydržal čo najdlhšie.
  • Službukonajúca členka Vám určite pri prvej návšteve rada poukazuje všetky priestory a odpovie na Vaše otázky.
Pre viac informácií si môžete prečítať aj náš Uvítací dokument. 

Ešte jedna dôležitá vec na záver – každé dieťatko, ktoré je u nás prvý krát, odchádza s plačom. Je to prirodzené, keďže hračiek a podnetov je tu naozaj veľmi veľa. Ak máte problém odísť, pokojne poproste službukonajúcu členku o zapožičanie nejakej hračky domov. Pri ďalšej návšteve nám ju vrátite a dieťatku sa ľahšie pôjde domov. 

Tešíme sa na Vás! 

2016 09 priestory RCD


Comments