Náš tím

Tím RC Dlháčik pozostáva výhradne z dobrovoľníkov – vrátane štatutárnych zástupcov, členov združenia, aj jeho sympatizantov. Všetci svoju prácu robia zadarmo, bez nároku na akýkoľvek honorár. Našou najväčšou odmenou je pre nás radosť detí a rodičov, ktorí prídu do nášho centra a zažijú niečo nové, zaujímavé, tvorivé alebo podnetné. Často krát sa nám stane, že práve v Dlháčiku detičky urobia svoje prvé kroky, alebo nadviažu prvé priateľstvá – a my si vtedy povieme, že naša snaha naozaj stojí za to!


Zuzana Melušová Kutarňová: "Som veľmi neposedný človek (šaľena vychodňarka), preto keď som sa dozvedela o tom, že nové centrum potrebuje pomôcť..nečakala som dlho. Najprv som pomáhala so zariaďovaním priestorov, neskôr som organizovala technické záležitosti, bola v medializačnom tíme a postupne časom a udalosťami ma zvolili za štatutárku. Cením si to a budem sa zo všetkých síl snažiť baby nesklamať. Fandím Dlháčiku, pretože má obrovský potenciál - ale stále sme ako ročné dieťa, vyvíjame sa, učíme sa chodiť a získavame nové skúsenosti. Preto neváhajte a pridajte sa k nám...lebo Dlháčik chce rásť."

KONTAKT: zuzana.melusova@dlhacik.sk
0949 503 444
Funkcia: štatutár, programová manažérka, koordinátorka projektov, správa financií, správa webu, Inštruktorka Montessori kútika a Baby salsy, autorka a koordinátorka Naturkova, členka DAD a DBD
Petra Raffayová: Som vysoká štíhla blondína...to by som napísala pred 10 rokmi...Dnes som v prvom rade MAMA čo zvyčajne následne vyvracia hneď niekoľko mnou uvedených prívlastkov...😄😄😄😄 ale mne to nevadí. Byť mamou je krásna životná skúsenosť a želám to každej z nás. Lenže na to, aby sme si dokázali materstvo naplno užiť, je dôležité sa o tento status môcť podeliť s ostatnými. Mám na mysli Vás, ostatné mamičky, s ktorými môžeme o svojich ratolestiach poklebetiť. Moja prvá návsteva Dlháčika bola ako asi väčšiny z nás veľmi ostýchavá a ošemetná😄😄😄 Chcela som, aby sa moje ešte len loziace avšak dosť divočizné dieťa malo kde zahrať bez toho ,aby som nemusela počúvať moju mamu, že má zas doničené kolená, chudiatko😄😄😄 A navyše som si chcela v pokoji vypit tú kávu!!!😄😄 Tak som tam vstúpila s malou petruškou (mojim druhým ustráchaným ja) a zistila som, že to moje skutocné ja, moja osobnosť tam zapadá úplne bez výhrad a môžem sa prejavovať ako sa mi páči...moje dieťa bolo spokojné, ja som si urobila relax pri káve a časopise, tož bola som spokojná, a tým pádom všetci v mojom okolí boli spokojní...tak som sa definitivne rozhodla pre Dlháčik!! Mám tam nové priateľky, môj syn nových kamarátov a hlavne dobrý pocit, že sa do všetkého môžem zapojiť a robiť tak šťastnými ľudí, ako som ja ... návštevníkov Dlháčika...ta sa vidíme😄😄😄

Funkcia: štatutár, koordinátorka dobrovoľníkov, členka DAD a DBD, komunikácia s ÚMC, letákový tím
Magdaléna Blattnerová

KONTAKT: lenka.blattnerova@dlhacik.sk
Funkcia: štatutár, služby, nákup do centra
Mária Bohunská Vasilková: "Dlháčik je pre mňa úžasné miesto s výbornou atmosférou - deti sa tu vybláznia, niečo sa naučia, niečo zažijú, maminky a tatovia si trochu oddýchnu. Som hrdá na to, že môžem byť súčasťou tohto super tímu, ktorý sa o Dlháčik stará :)"

KONTAKT: maria.bohunska@dlhacik.sk
Funkcia: člen revíznej komisie, Panáčik Dlháčik, scenárista, režisér a člen DAD a DBD, projektový manažér
Ľudmila Hlinová

Funkcia: člen revíznej komisie, hlavná "šička", prihlasovanie na activity
Andrea Bubánová

Funkcia: člen revíznej komisie, správa webu a fcb, technická podpora
Členky:
Veronika Suváková

Funkcia: člen revíznej komisie, služby, autorka a koordinátorka Dlháčikovského behu
Magdaléna Barinová

Funkcia: inštruktorka Montessori kútika, členka DAD a DBD
Júlia Gabajová
Silvia Veselá
Bea Husárová
Katka Kratková
Zuzana Nováková


Laura Hryhoryeuová


Dominika Nechalová: Na Dlháčoch bývame pomerne krátko a ako tehotná som vedela, že ma čaká štandardná izolácia od mojich bezdetných priateľov a kolegov. Som tvor veľmi spoločenský, tak som si pozisťovala, čo sa tu dá robiť na materskej a nezblázniť sa. Do Dlháčika som začala chodiť už pred pôrodom a potom, keď dcérka povyrástla, stala som sa pravidelnou návštevníčkou. Dcérka je po mne veľmi spoločenská, miluje deti, interakciu, akciu a hračky, ktoré nemá doma - Dlháčik ponúka toto všetko pre deti. Pre mňa to znamená nové kontakty a priateľstvá, oddych a konečne aj iné témy ako plienky a mlieko a spanie, skrátk, také dospelácke ;-)
Asi to bude tak, že Zuzka Meluška má nos na potenciál a veru ma dlho nelámala a už som členkou :-) Momentálne pripravujem a realizujem workshopy pre maminy, ktoré sa chystajú späť do práce a fungujem ako back up pre služby v herni alebo tančekospievanky. Verím, že časom to bude viac, snáď potomkovia dovolia ;-)

Vladka Košík Sertlová: Do Dlhačika som prišla po 1x so svojím prvým synom Samkom s myšlienkou zučastniť sa angličtiny pre deti. Avšak mamička ktorá ho organizovala už začala pracovať a kružok sa nekonal. Po rozhovore s Majkou, členkou Dlháčika som sa rozhodla pridať sa a stať sa členkou aj ja. Nakoniec som súhlasila s tým aby som viedla English SMALL a English BIG, keďže som približne 8 rokov žila v Írsku, kde som pracovala v škôlke a v hudobnej škole. Tieto hodiny ma veľmi bavili a myslim si že sa maminkám a detičkám tiež páčili. Neskôr som občas viedla Tančekospievanky, kedže hudba je mojím koníčkom a prácou zároveň. V sučastnosti už pracujem, ale v Dlháčiku sa stále snažím byť aktívnym členom a pomáham pri väčších akciách (lampiónový sprievod, vianočný predaj, šarkany,...). Moje deti doteraz radi chodia do Dlháčika, hrajú sa tam, pomáhajú, navštevujú väčsinu akcií. Mne sa páči že všetci v Dlháčiku sme takmer ako jedna rodina, pomáhame si a som veľmi rada že sa rozrastáme a tento rok sme privítali veľa nových členiek.Martina Mazúchová: „Do Dlháčika sme nezačali chodiť len kvôli hračkám a zlému počasiu vonku. Od začiatku ma dostala tá príjemná atmosféra, komunitné prostredie. Každý, kto tam vkročí, vie, že Dlháčik je spoločným dielom mamín. A to je super. Až ako členka tímu som však zistila, aké profesionálky a skvelé ženy sú maminy, ktoré sú za tým.“

Funkcia: správca fotogalérie

Barbora Kritikos
Silvia Kubisova
Barbora Godálová
Jana Slavová
Kristína Senková
Monika Paľunová
Gabika Teplická
Katarína Bakovková
Ingeborg Beňová

Alzbeta Smolkova
Ahoj, som mamicka malej neposedky. V chladnejsiom pocasi som hladala miesto kam by som s dcerkou mohla chodit a ukryt sa pred vykyvmi pocasia. Objavila som Dlhacik, ktory nie je len priestorom s hrackami, ale uzasnym miestom kde sa stretavaju skvele zeny, matky, vytvaraju pre seba a deti uzasnu komunitu ktora je dolezita pre ich zdravy socialny rozvoj. Paradoxom je ze do Dlhacika som poslednu dobu zacala chodit nie kvoli dcerke ale kvoli sebe :-) Cvicenia pre zeny ci tvorive aktivity pre matky su cinnosti do ktorych sa vzdy rada zapojim. Som velmi rada ze som sa rozhodla stat sa clenkou tohto kolektivu a moct realizovat vlastne napady ci zapojit sa do aktivit pre dlhodielske dietky ako dobrovolnicka.Dasa Borsova
Zuzana Samuhelova
Ivana Sivčáková


Zuzana Koláriková
Do Dlháčika som prvýkrát prišla do mesiaca ako som sa stala "novopečenou mamičkou". Začala som Podporkou dojčenia, potom herňa, Montessori, šatkovanie, tvorivé dieľne, divadielka,... Vyskúšala som všetko možné a pomaly a nesmelo spoznávala maminky, ktoré Dlháčik tvoria. Nepatrím medzi tých akčných ľudí, ktorí sa hneď vrhnú na nové veci ... Potrebujem čas, aby som si všetko premyslela a stotožnila sa tým čo ma čaká. Asi preto som tak dlho odolávala stať sa členkou. Ale prišiel ten správny čas a ku koncu tretieho tehotenstva som sa na to dala :). Preto by som chcela povzbudiť maminky, ktoré sú na tom podobne ako ja, aby sa nebáli to vyskúšať. Dlháčik naozaj tvoria mamy dobrovoľníčky, ktoré sú veľmi príjemné, pohodové, veselé a spoločenské. Som veľmi rada, že som jednou z nich.
Čestné členky:
Dana Skuhrová (zakladateľka)
Irena Surmanová    
Monika Caltíková
Jana Pisarovičová
Ako sa stať členom RC Dlháčik?
Členom Dlháčika môže byť ktokoľvek (mamina na materskej, študent, senior), kto je ochotný venovať svoj voľný čas dobrej veci. Priorita pre každú členku – maminu je samozrejme vlastná rodina.
V prípade, že máte nejaký dobrý nápad, trochu času navyše, alebo by ste nám vedeli akokoľvek pomôcť, budeme radi keď sa nám ozvete a pridáte sa k nám. Potešíme sa každej pomocnej ruke!
Členom sa môžete stať ak:
• máte o členstvo záujem
• súhlasíte so stanovami a internými pravidlami RC Dlháčik
• vyplníte a odovzdáte Žiadosť o členstvo
• zaplatíte ročný členský poplatok 20 eur
Členstvo prináša aj mnoho výhod – môžete navštevovať Dlháčik ako často chcete, program  a oslavu v Dlháčiku máte zadarmo, kurzy a aktivity so zaujímavou zľavou, a v neposlednej rade si môžete Vy aj Vaše deti nájsť dobrých priateľov.
Comments